Блог
Модальне дієслово Would – без паніки, все дуже просто!
- 26.10.2020
- Опубликовано: admin
- Раздел: Блог
Модальне дієслово Would (або його скорочена форма ‘d) в англійській мові дуже популярне, воно має багато функцій та значень, але все дуже просто, якщо в ньому трохи розібратися. Велике прохання не вимовляти його як «воулд», бо й таке буває. Це чарівне слово вимовляється як «ву:д» (довгий звук «у», я вмію писати транскрипціє єслі шо, просто довго символи на клавіатурі шукати). Карочє правила такі:
Would + like – вживається в значенні «хотів би»: I would like to drink a cup of coffee. She would like to go to the cinema with us. Я б хотів би випити чашку кави. Вона б хотіла піти до кінотеатру з нами. Якщо вжити цю конструкцію в формі запитання, то вона буде виражати ввічливу пропозицію, запрошення, пропозицію. Наприклад: Would you like to have a sandwich? Хочеш бутерброд? Would you like to go to Dubai with me? Чи хотіла б ти поїхати зі мною в Дубаї?
Would – вживається для вираження ввічливого припущення: It would be nice to order some food from the restaurant. – Було б чудово замовити їжу з ресторану.
Would – вживається для вираження майбутнього по відношенню до минулого замість will. (Узгодження часів) Наприклад: He said she would come back from Rome on Friday. – Він сказав, що вона повернеться з Риму в п’ятницю.
Would – вживається для вираження повторюваних дій у минулому. Наприклад: When I was a little girl I would wake up at night and eat some cookies. Коли я була маленькою дівчинкою, я прокидалася вночі і їла печиво.
Це модальне дієслово не має часових форм, воно не змінюється за особами, ну мрія просто, а не дієслово! Щоб утворити запитання – Would ставимо на початок речення: Would you like a piece of cake? Хочеш шматочок торта?
Ну а щоб утворити заперечне речення – після Would ставимо not, а скорочена форма – wouldn’t.
Ну є звичайно і ще декілька правил використання Would, не можу ж я от так взяти і розкрити всі карти, але про них Ви дізнаєтесь, коли прийдете до нас в Extra Education.