Блог
Умовні речення в англійській мові
- 29.04.2016
- Опубликовано: admin
- Раздел: Блог
«Скажи мені про що ти мрієш, і я скажу, хто ти…»
Якось так, чи трохи інакше говорить славнозвісна цитата. Та й справді, люди постійно про щось мріють, і мрії іхні можуть бути різноманітними: від реальних – таких, що дійсно можуть трапитись у майбутньому, до фантастичних, – таких, настання яких слід визнати практично неможливим. І це чудово, бо мрії роблять нас людьми і переносять в інший, небуденний, світ.
Одним із способів вираження мрій, бажань та планів у англійській мові є Conditional sentences (Умовні речення). Умовні речення – це речення, в яких дія залежить від певних умов. Тобто, для того, щоб щось здійснилось, потрібні деякі обставини. Зазвичай, у цих реченнях ми використовуємо такі слова як: if, unless, when, as soon as тощо. Наприклад: If I had one million dollars, I would buy the house of my dream (Якби у мене був один мільйон доларів, я б купив будинок своєї мрії). Перша частина речення – це умова (іноді для щастя не вистачає всього лише одного мільйона доларів!!!): я можу купити будинок тільки тоді, коли у мене є мільйон, однак, на жаль, такої суми грошей у моїх карманах немає, тому я можу тільки мріяти про чудовий будинок на березі моря, сидячи у кріслі з теплим чаєм.
Умовні речення (Conditionals or Conditional sentences) у англійській мові поділяються на чотири типи.
1) 0 тип (Zero Conditional). Такі речення описують загальні факти, закони природи, інструкції, істини – те, що не потребує пояснення.
Структура: If + Present Simple + Present Simple
Наприклад: If people eat too much sweets, they get very fat (Коли люди їдять багато солодкого, вони стають товстими).
If it rains, the roads become dangerous (Якщо йде дощ, дороги – небезпечні).
2) 1 тип (The First Conditional). Речення цього типу виражають реальні умови здійснення планів у майбутньому. Для того, щоб збулась одна дія, спочатку має збутись перша.
Структура: If + Present Simple + Future Simple
Наприклад: If I see your uncle, I will tell him about your plans (Якщо я побачу твого дядька, я розповім йому про твої плани).
If I don’t revise my Biology, I will fail the test (Якщо я не підготують до Біології, я завалю свій тест).
3) 2 тип (The Second Conditional). Даний тип умовних речень найбільше всім подобається, оскільки саме тут може розгулятись фантазія: ми говоримо про нереальну або ж малоймовірну дію у теперішньому та майбутньому часі.
Структура: If + Past Simple + would + infinitive
Наприклад: If I were a colour I would be green (Якби я був кольором, я був би зеленим).
What would you do if you were as small as a fly? (Що б ти робив, коли б ти був таким маленьким, як муха?).
If I met a ghost I would say him «Hi!» (Якби я побачив привида, я б сказав йому: «Привіт»).
Але ми розуміємо, що на жаль, побачити привида і заговорити до нього, зменшитись до розміру мухи і раптово «позеленіти» насправді нам вдається тільки у фантазіях та мріях.
4) 3 тип (The Third Conditional) розповідає про минуле: про речі, які вже стались, або ж навпаки – не стались, і єдине, що ми можемо зробити, це – уявити якою була б ситуація, коли б у якийсь момент все пішло б по-іншому.
Структура: If + Past Perfect + would have + Past Participle
Наприклад: If the goat hadn’t eaten the birthday cake, I would have presented it to you (Якби козлик не з’їв святкового торта, я б подарував його тобі).
If I hadn’t broken the window in the classroom, I wouldn’t have painted this fence (Якби я не розбив вікна у класі, я б не фарбував би зараз цей паркан).
Але ситуації вже стались у минулому, і ми не можемо нічого змінити: через козлика кращий друг залишився без подарунка, а хлопчик фарбує паркан через свою погану поведінку, і тільки в майбутньому, зробивши певні висновки, можна уникнути повторення цих ситуацій.
А тепер спробуйте скласти свої, цікаві умовні речення, різних типів Conditionals !!!!) все вийде, а перевірити їх правильність і скласти ще більше ми зможемо разом у Extra Education!